ארומתרפיהרפואה משלימה

ארומתרפיה- כיצד ניתן להשתמש

עיסוי ארומתי, אמבט ארומתרפי להרגעה, אידוי ועוד... אלה רק חלק מדרכי השימוש בשיטת הארומתרפיה.

את בית המקדש טיהרו בבשמים, לבונה ומור, בתנ"ך שמני המרפא מוזכרים לא פחות מ – 188 פעמים. המצרים הקדמונים השתמשו בשמנים אתריים למטרות פולחן, חניטת מלכים, ריפוי ובישום.
כיום שמנים, מוצרי קוסמטיקה וטיפוח מבוססים על תורת הארומתרפיה ומשמשים אותנו למגוון פעולות רחב כגון: בישום אישי, אנהלציה, עיסוי ארומתי, אמבט ארומתי, קוסמטיקה טבעית, ייצור נרות ריחניים, טיהור האוויר, טיפולים בריאותיים רבים ועוד.

עיסוי ארומתי
דרך יעילה ומפנקת לטפל במגוון רחב של מחלות ותופעות הנגרמות מלחצים ומתחים. השמנים האתריים חודרים לעור דרך הרקמות וכך גם חודרות למחזור הדם, זמן הספיגה של השמנים נע בין שעה לשש שעות ומומלץ להתקלח לפני העיסוי בכדי לנקות את העור משאריות של תאים מתים ולכלוך. העיסוי הארומתי מגביר את מחזור הדם ומשפר את תפקוד בלוטת הלימפה, מקל על שרירים תפוסים וכאבים וכמו כן מסלק רעלים שהצטברו באזור העיסוי (עיסוי זה מומלץ לסובלים מצלוליטיס). ההשפעה על העור באה לידי ביטוי גם ברכות, ריח וגוון שמשתפרים בעקבות עיסוי בשמנים ארומתיים.

בכדי להשתמש בשמנים ארומתיים תחילה יש לרכוש שמן בסיס ולערבב אותו עם שמן אתרי. ליצירת השמן הארומתי הסופי נשתמש ביחס בין השמנים האתריים לשמנים הצמחיים של טיפה אחת שמן אתרי לכל 2 מ"ל שמן צמחי, כלומר, אם ברצונינו להכין תמצית ארומתית של 50 מ"ל יש להוסיף לשמן הבסיס (הצמחי) 25 טיפות שמן אתרי. כאשר השימוש הינו לפנים, יש להפחית את כמות השמן האתרי לחצי.

אמבט ארומתי
אחת הדרכים המפנקות והמרגיעות ביותר לשימוש בכל תורת הארומתרפיה היא אמבט שמנים…
באמבט ארומתי גם השמנים נספגים בגוף וגם שאיפת האדים עוזרת לספיגת הריח לתוך גופינו. האמבט הארומתי עוזר לטיפול בבעיות שרירים וכאבים ראומתיים וכמו כן עוזר לפתרון בעיות הנובעות ממתחים ומלחצים.

אידוי
האידוי מומלץ ליצירת אווירה, בישום חדר, יצירת אווירה רומנטית וסקסית. כמו כן ניתן לעזור בטיפול בבעיות אסטמה ונשימה קשה כאשר מצוננים באידוי. האידוי מתבצע בעזרת מבער שמתחתיו מניחים נר ועל המבער מטפטפים כ- 15 טיפות שמן לפי בחירה ומוהלים במים. יש להקפיד שהמבער לא יתייבש ( על ידי הוספת מים) משום שהוא עלול להישבר.

אנהלציה (שאיפה)
אנהלציה היא שיטה אשר בה השמנים מגיעים לתוך מערכת הנשימה דרך האף והגרון, דרך זו טובה לשימוש במקרים של אסטמה, קשיי נשימה, סינוסיטיס, שפעת, נזלת, שיעול וכאבי גרון.
השאיפה מתבצעת כאשר אנו מרתיחים מים ומטפטפים בתוכה כשמונה טיפות של שמן אתרי לפי בחירה, מתכופפים מעליה כאשר מניחים מגבת על הראש. ניתן לשלב שניים או שלושה סוגי שמנים כאשר יש להקפיד על עיניים עצומות ונשימה עמוקה.

מריחה
בשיטה זו ניתן לטפל בכוויות וכאבי שרירים, שרירים תפוסים, עקיצות, יבלות וזיהומים חיצוניים (ציפורניים). בשיטה זו נשתמש בצמר גפן ספוג בשמנים אתריים ונמרח על המקום הרצוי.

טיפולים קוסמטיים
טיפולים קוסמטיים רבים, אלו הנוגעים לבעיות עור כגון פצעי בגרות (אקנה), צלוליטיס, קמטים, טיפול בורידים בולטים, יובש בעור, פזוריאזיס ועוד, ניתנים לטיפול אפקטיבי בעזרת תמציות ארומתיות. הטיפול יתבצע באמצעות מריחה, עיסוי, אמבט ארומתי ושימוש במוצרי קוסמטיקה המבוססים על תמציות ארומתיות.

בישום ויצירת אוירה
ארומתרפיה מצויינת לבישום ויצירת אוירה מתאימה. לבישום נשתמש בשיטות האידוי למיניהם, אם ע"י מבער כשהתמצית הרצויה נמצאת בתוכו ואם ע"י טיפטוף תמציות בפינות החדר ליצירת אוירה. מטפלים רבים משתמשים בשיטה זו ליצירת אוירה טיפולית מרגיעה ופתיחת הגוף נפש רוח, לאיזון אנרגטי וטיפולים הקשורים בתיקשור, מיסטיקה, פתרון בעיות אישיות, דמיון מודרך, מדיטציות למינהן וכו'.

Back to top button