ארומתרפיהרפואה משלימה

איך ארומתרפיה יכולה לעזור לריפוי טבעי?

ארומתרפיה יכולה לחולל שינויים מנטאליים ופיסיים באמצעות ריחות. זה כבר הוכח

מליסה, טיפול טבעי בהתקררות, מה זה ארומתרפיה?
ארומה פירושה ריח, ותרפיה פירושה ריפוי. כלומר, ריפוי באמצעות ריח או ניחוח.

מה מריחים?
בעיקר מריחים שמנים אתריים שהופקו מצמחים על-ידי אידוי בקיטור, אך ניתן להריח גם שמנים שהופקו בכבישה ואף צמחי מרפא ותבלינים.

לשם מה מריחים?
הארומתרפיה מניחה כי ניתן לחולל שינויים מנטאליים ופיסיים באמצעות ריחות.

האם מסתפקים בהרחה בלבד?
לא. למרות שבסיס העניין הינו ריח, הרי שנהוג לשלב גם עיסויים ואף שימוש פנימי בשמנים, כגון גרגור בפה.

מהן דרכי הטיפול של הארומתרפיה?
הסנפה – הרחת השמן ישירות מן הבקבוק.
עיסוי – עיסוי האזור הבעייתי בשמן בסיס שמהול בטיפות של שמן אתרי.
שאיפת אדים – שאיפת אדי מים שמהולים בטיפות של שמן אתרי.
רטיות – קומפרסים של תחבושות רוויות בשמנים [שמני בסיס עם שמנים אתריים] או במים שמהולים בטיפות של שמנים אתריים.
ערבוב – הוספת טיפות של שמן אתרי לשמפו או לסבון נוזלי.
אידוי – הבערת שמנים אתריים בחדר באמצעות מבער.
אמבט – הוספת שמנים אתריים אל מי האמבט.

אילו שמנים מריחים, בין היתר, ולשם מה [רשימה חלקית]?

אנג'ליקה
מטפל באסטמה, ברונכיטיס, הצטננות, עצירות, שיעול, משתן, מסלק ליחה, התעלפות, גזים, קלקול קיבה, ממריץ, בעיות גיל המעבר, מיגרנות, דיכאון אחרי לידה, פסוריאזיס, דלקת מפרקים שגרונית, כאבי בטן עליונה, סרפדת.

אניס
דייגים משתמשים בו כדי להסוות ריח אדם בעת הדיג. ידוע בהשפעתו על מערכת העיכול. עשוי להקל על הלמות לב. משפיע לטובה על קשיים של אסטמה ונשימה. מטפל בעיות מיניות. מדביר כינים. טוב לטיפול במחלות זיהומיות בעור.

בזיליקום
לטיפול בכאבי שרירים עייפים. לטיפול בדלקות בחזה ובעיות עיכול. מסייע לתפקוד תקין של הריאות ומחזור הדם. נותן תחושות של הקלה בכאבי ראש ומיגרנות, מתח ובחילה עצבנית.

בנזואין
אנטי דלקתי, אנטיספטי, לדלקת פרקים, אסטמה, ברונכיטיס, עור יבש, ממריץ את מחזור הדם, הצטננות, שיעול, חתכים, דלקת שלפוחית השתן, עיכול, משתן, מסלק רירית, שפעת, נדודי שינה, גירוד, דלקת גרון, אוסטיאופורוזיס, שיגרון, קוצר נשימה, סינוסיטיס.

ברגמוט
מרגיע. מאזן את מערכת העצבים. מקל על מתח וחרדה, צער ודיכאון. מחזק את המערכת החיסונית. משכך כאבים, מחטא, טוב עבור פצעים, עקיצות חרקים, זיהומים בפה, הצטננות, שפעת וחום. מסייע במערכות העצבים, השתן והעיכול של הגוף.

ליבנה, מתוק
שמן רב עוצמה אשר יכול לגרום לגירוי בעור רגיש. השימוש המומלץ בו הינו בזהירות או כלל לא. קיים אפקט ממריץ, אפילו מלהיב על הנפש. מגרה את בלוטות הזיעה. מסייע לגוף לשחרר רעלים. מגביר את זרימת השתן. להשמנה וצלוליטיס. עשוי להועיל בכאבי שיגרון. מבטל הצטברות של חומצת שתן במפרקים. מטפל בפסוריאזיס, אקזמה ובצקת.

פלפל שחור
פופולארי לשימוש בכאב הקשור בעצבים ובטונוס השרירים. שימושי עבור כאבי שרירים ונוקשות שרירים. מגרה את המוח. טוב לשימוש לפני מאמץ מופרז. מגרה את התיאבון. מעניק תמיכה לאנשים עם אנמיה. מסייע להיווצרות של כדוריות דם חדשות. מועיל בחבורות.

קמפור
לדיכאון עם כאבים, מחטא, משתן, ממריץ, משלשל. מנת יתר עלולה לגרום לעוויתות והקאות. מחמם וגם מקרר את הגוף בשעת הצורך. טוב לעצירות ושלשול. מועיל גם בבעיות גסטרו. עשוי להועיל בשעת נוקשות שרירים.

אזהרה ! אין להביא במגע ישירות על גוף האדם שמנים אתריים ! לפני כל שימוש בשמנים אתריים על גוף האדם, יש למהול אותם בשמני בסיס, כגון: שמן זית או שמן אבוקדו. שמן אתרי מופק מצמחים באידוי על ידי קיטור, ואילו שמן בסיס מופק באמצעות כבישה [לחץ]. כל השמנים האתריים אסורים בבליעה. יש שמנים אתריים שאסורים על ילדים ו/או על נשים הרות. בכל מקרה חובה להתייעץ עם גורם מוסמך !

Back to top button