טיפולים ברפואה משלימהרפואה משלימה

חיזוק המערכת החיסונית על פי שיטת מוח אחד

טיפול בשיטת מוח אחד משפר את הבריאות ומונע מחלות.

במאמרים הקודמים פרטתי כיצד שיטת הטיפול "מוח אחד" אינה מתעסקת באופן ישיר בתוצאה- כלומר בסימפטום הנגלה לעין, אלא, בגורמים העמוקים, הרגשיים שהביאו תוצאה זו. לגבי מחלות ובעיות בריאות עובדים בשיטה על פי אותו עיקרון. על פי מוח אחד המשמעות של חולי או בעיות בריאות שהן תוצאה הנובעת מגורמים רגשיים הנמצאים במעמקי הנפש ובמעמקי התת מודע, ועדיין לא נתנו מענה לבעיות אלו ולכן פורצת המחלה.

בספר קהלת

נכתב "אשר עשה האלוקים את האדם ישר והמה בקשו חשבונות רבים" (קהלת ז' כ"ט) פסוק זה מדבר על האדם שמטבע בריאתו- יצירתו הוא נברא ישר עם עצמו ושלם עם מקומו, אך החיים מזיזים אותו מעמדה זו והוא מביא על עצמו חיים סבוכים, מפותלים ומורכבים. במקומות הללו האדם מאבד את יושרו ואושרו את שלומו ואת שלמותו. מקומות נפתלים אלו הם גורמי העומק למחלות ובעיות בריאות. הגוף הפיזי נותן ביטוי לקושי הרגשי הנחבא והנסתר.

בברומטר ההתנהגותי שאתו אנו עובדים יש שלוש רמות הרמה הפשוטה הידועה- "מודע" מייצגת לנו את הידוע לנו. רמת "תת מודע" מייצגת לנו את שהחבאנו ומנענו מעצמנו ומהסביבה. רמת ה"גוף" העמוקה ביותר מייצגת את הלא פתור במודע ובתת מודע ורואים את זה ברמת הגוף- המחלות והקשים הבריאותיים.

קשיים וחסימות רגשיות הם הפיתולים עליהם דיברנו… אלו גורמים להחלשת המערכת החיסונית וכתוצאה מכך לפגיעות פיזית. המחלה התוקפת את האדם נגרמת מאותה פגיעות פיזית. כמובן האזור שיפגע הוא אותו אזור שחלש מבחינה אנרגטית.

מחקרים הראו ש"הסמכויות הרפואיות מכירות בכך שלפחות 70% מהכאבים אין כל סיבה קלינית ברורה. כאשר הסיבה לכאב אינה קלינית היא ברוב המקרים מנטאלית- רגשית. ההתייחסות לכאב כאל איתות, מסייעת לטפל בו ביעילות…" הסיבות העיקריות לכאב תמצאנה בדרך כלל ברגשותינו ובעמדותינו המנטאליות.

המערכת החיסונית

בגוף ישנה מערכת חיסונית משוכללת ביותר המכילה מרכיבים שונים כגון: מערכת הלימפה, כדוריות דם לבנות בלוטות באזורי גוף שונים בלוטת הטימוס ועוד. המחקר הרפואי יודע לתאר כיצד כל חלק וחלק פועל בתוך המערכת החיסונית על מנת למגר כל אויב.

במצב הטבעי, הראשוני, נטול החסימות "הישר" המערכת החיסונית פועלת באופן שלם ומקיף ונותנת לגוף הגנה ומענה לכל הבעיות המגיעות מהגוף ומהחוץ. זהו המצב הבריא הטבעי הראשוני של האדם.

אך האדם גדל והעולם מסביבו מורכב, לא אחת הוא נתקל בקושי או עומד מול מצב סבוך. הקשיים והמורכבות הם חלק מההתמודדות האנושית. מצבים אלו מעמידים במבחן את המערכת החיסונית. במצבים אלו של התמודדות נדרש האדם לתמוך ולחזק את המערכת החיסונית.

חיזוק המערכת החיסונית

כיום מראים מחקרים ושיטות טיפול שונות כי חיזוק המערכת החיסונית לא מתבצע דווקא על ידי חומר או תרופה אלא בעיקר על ידי אמצעים רגשיים כגון: תפילה, אמונה, רצון, צחוק, הנאה, רגיעה, מדיטציה, תרומה לזולת וכיוצא בזה חיזוקים רגשיים. משמע מכך שמצב רגשי משפיע ישירות על המצב הבריאותי- פיזי. שחרור מתח, חסימות רגשיות ואנרגטיות, כעסים, מתחים ושחרור דפוסי התנהגות יחזק באופן ישיר את המערכת החיסונית של הגוף ומכאן הגוף הפיזי יתחזק ויבריא.

שיטת מוח אחד אינה שוללת את הסמכות הרפואית והשימוש בתרופות ובטיפולים קונבנציונאליים לריפוי. היא כן פועלת לשחרור חסימות ולחיזוק המערכת החיסונית בדרכים שונות בכך אנו מתמודדים עם בעיות בריאות באופן יסודי, ואף נותנת לגוף את האפשרות למניעת הישנות הבעיה בעתיד. על דרכי הטיפול ביתר פרוט ומענים שונים לבעיות בריאות אפרט במאמרי הבא.

ליצירת קשר ופרטים מלאים על יוסי גולד

Back to top button