צמחי מרפארפואה משלימה

טיפול טבעי בטרשת עורקים

מהי טרשת עורקים ומהו טיפול המומלץ על פי רפואה משלימה וצמחי מרפא

טיפול טבעי בטרשת עורקים בעזרת צמחי מרפא ופורמולות טבעיות יכולות להאט ואף להיטיב את המצב של טרשת העורקים.

מהי טרשת עורקים?
הספקת דם לאברי הגוף טבעית ואנו מתייחסים אליה כמובן מאליו. אולם מה קורה אם כלי הדם הופכים צרים, הזרימה של הדם הולכת ופוחתת עד שכדוריות הדם האדומות לא מספקות לתאי הגוף את החמצן הדרוש. טרשת העורקים הוא שמה העברי של מחלה זו. טרשת עורקים "היציבה" מתחילה ונמשכת ללא תסמינים במשך עשרות שנים. התסמונת עלולה להתחיל מגיל צעיר, היא נראית כשכבה דקה של פסים לבנים צהבהבים על דפנות העורקים. הנגרמת בגלל הצטברות תאי דם לבנים על דופן העורק, ואינה מורגשת במשך שנים. אולם ממשיכה להחמיר, ברובד הנוצר בדופן העורק, שוקעים חומרים ביולוגים שונים; שומנים סידן וחומרים אחרים המפחיתים את גמישות העורקים. כשהעורקים הופכים צרים מדי חסר חמצן באיבר שמקבל את הספקת הדם מהעורקים החולים. חוסר דם נמשך מוביל למות הרקמה הניזונה מהעורק. אירוע הנקרא אוטם.

כשהאוטם מתרחש בעורקים המזינים את שריר הלב, (הקורונרים), נוצר אוטם בשריר הלב-התקף לב. אם האוטם מתרחש בכלי דם של המוח, זה אירוע מוחי, או אוטם מוחי. ישנם מספר סוגי טרשת העורקים וסיבות סיכון רבות ושונות. ככל שיש יותר "גורמי סיכון" המחלה שכיחה יותר.

גורמי סיכון לטרשת עורקים והתקפי לב:
– עישון.
יתר לחץ דם.
– סוכרת.
– כולסטרול גבוה.
– אורח חיים לא בריא מחמיר את מחלת העורקים.
– כמו כן יש נטייה גנטית למחלה.
תסמונת טרשת העורקים נגרמת מסיבות שונות לכן הטיפול הרפואי בה מורכב.

שילוב רפואה אלטרנטיבית בצמחי מרפא עוזרת במקרי טרשת העורקים
צמחי המרפא מכילים חומרי ריפוי רבים, ישנם צמחי מרפא המאזנים את יתר לחץ הדם ואת הלחצים על העורקים. צמחים נוספים מסייעים לגוף ביצירת עורקים קו-לטרלים. עורקים חדשים אלו, נוצרים בתהליך של הרחבת כלי דם קטנים במקומות בהם העורקים נסתמו בגלל טרשת העורקים.

אביא כדוגמה את צמח הויסקיום:
• מחקר מבוקר הוכיח שלצמח הויסקום מוריד באופן משמעותי את התנגודת להתרחבות של העורקים הקורונרים. כך, בנוסף לשיפור זרימת הדם לשריר הלב בגלל התרחבות העורקים הקורונרים, נמצא שגם התכווצות שריר הלב מתחזקת.
צמח ויסקום הוא אחד מהצמחים בהם אני משתמש. בטיפול בצמחי מרפא אני מכין הרכב אישי של מספר צמחים הפועלים ביחד כדי לשפר אל מצב העורקים ואת זרימת הדם. לאחר שתיית מיצוי הצמחים תקופה מסוימת. אפשר לאמוד את השיפורים בזרימת הדם בבדיקות כולל מיפוי לב במאמץ.

שימוש ברפואה משלימה בצמחים, משפרת את התחושה ואת זרימת הדם הלא מספקת.
טיפול בטרשת עורקים בצמחי מרפא מחייבת ליווי של רופא.

Back to top button