צמחי מרפארפואה משלימה

טיפול טבעי לשיעול, הצטננות ושפעת

מחפשים טיפול טבעי לשיעול? הנה מספר טיפים ששיקלו על שיעול, הצטננות ושפעת וגם איך להכין סירופ טבעי לשיעול.

רבים מחפשים טיפול טבעי או תרופות סבתא לשיעול אך חשוב לדעת שטיפול טבעי בעזרת רפואה משלימה, צמחי מרפא להקלה בשיעול וחיזוק המערכת החיסונית עדיפים בהרבה מטיפול שרק "מרגיע" את השיעול ואינו מטפל בבעיה במרכזית. כי למרות חוסר הנעימות, שיעול מהווה תופעה שכיחה ומאד לא נעימה, ואף על פי כן יש לו תפקיד חשוב מאוד בגוף: ברוב המקרים השיעול מנקה את המעברים בגוף ומראה לנו כי קיימת איזושהי תופעה שהגוף מתמודד עימה, ועלינו לטפל במקור הבעיה ולא רק בסימפטום החיצוני. שיעול עוזר לסלק אבק, חיידקים, עשן וגורמי-גירוי אחרים, העלולים לפגוע בציפוי העדין של הריאות ולגרום זיהום.

ישנם כמה סוגי שיעול: שיעול אסטמטי, שיעול אחרי שאיפת עשן, שיעול ליחתי, שיעול יבש, שיעול כרוני, שיעול אצל ילדים, שיעול נבחני, שיעול יבש (סטרדו) שעלת…

השיעול יכול להופיע בכמה צורות כאשר ההבחנה העיקרית היא בין שיעול יבש, כזה שאינו מלווה בליחה, לעומת שיעול ליחתי ויצרני. ברוב המקרים, השיעול עצמו אינו יעד לטיפול אלא הסיבה בגללה הוא נוצר. למשל, במקרה של דלקת, יש לחזק את מערכת חיסון. ואם מקור השיעול הוא אלרגיה, יש להרחיק את האלרגן לטפל ברגישות אליו, ועוד. ברוב המקרים, שיעולים נגרמים על ידי זיהומים נגיפיים של דרכי הנשימה ולכן בדרך כלל הם חולפים בכוחות עצמם.

להלן טיפים שימושיים לטיפול טבעי לשיעול:
1. סירופ בצל ודבש – מגרדים או קוצצים בצל גדול לקוביות, יוצקים 2-3 כפות דבש על הבצל וממתינים לפחות שעה. כאשר החומרים נמהלים יחד מסננים את פיסות הבצל ונוטלים כפית כל שעה. או מבשלים 4 בצלים גדולים עם 3/4 כוס דבש, על סף רתיחה כשעה וחצי עד שעתיים. מסננים ובולעים כף בטמפרטורה חמימה.

2. דבש קינמון לימון וג'נג'ר – מוסיפים לספל מים רותחים את הג'ינג'ר והקינמון. לאחר שמצטנן מעט מוסיפים דבש ולימון ושותים מספר כוסות לאורך היום. לא רק יעיל אלא גם מאד טעים.

3. עיסוי חזה + דבש ואלכוהול – עיסוי ותיפוף קל על בית החזה ואזור הריאות עוזר להפריד את הליחה הצמיגית מדופן הריאה. ניתן להוסיף לטיפול המגע גם תערובת של דבש ואלכוהול מהולים במעט מים, לחמם אותם יחד לכדי טמפרטורה נעימה למגע ולעסות את בית החזה.

4. לשיעול יבש מערבבים כף דבש עם 1/3 כפית אבקת כורכום ומלקקים כמו סוכריה. או משרים שקדים טבעיים למשך לילה, קולפים ומעבדים בעזרת מעבד מזון עם מעט חמאה וסוכר חום. עד שמקבלים משחה. אוכלים ומרגישים יותר טוב.

5. לשיעול ליחתי – יוצקים כוס מים רותחים על חצי כפית זנגביל טרי מגורר, חצי כפית שום כתוש וחצי כפית אבקת קינמון. מערבבים היטב, משהים מספר דקות, מסננים, מוסיפים כפית דבש ושותים.

אני ממליצה על מגוון פתרונות לחיזוק מערכת החיסון: כולל ויטמין סי, סמבוק שחור וטנקטורה אסטרגלוס.

בנוסף, אני ממליצה מאוד למבוגרים לקחת טינקטורה (מיצוי אלכוהולי המופק מכל חלקי צמחי מרפא) עם המרכיב הדומננטי – טיון שמש – צמח הידוע כבעל סגולות רפואיות רבות, המשלב בתוכו מספר טעמים: מתוק, מר, מעט חריף וארומטי. שילוב זה מרחיב את פעילותו של הצמח למספר מערכות. הוא פועל לחיזוק הריאות, לסילוק הליחה, וחיזוק מערכת החיסון.
הפורמולה מכילה גם צמחים: קמומיל, מנדרינה סינית ולחך – הידועים כצמחים הפעילים על מערכת הנשימה.

לילדים אני ממליצה על 2 סירופים:
– סירופ thymus- המכיל צמחי מרפא עם סגולות מרפא רבים, ביניהן: חיטוי, הפחתת דלקת, הפחתת ליחה ושיעול, המרצה חיסון. הסירופ מתאים לטיפול בשיעול לח, בגודש, נזלת ודלקות במערכת הנשימה. – וסירופ althea המכיל צמחי מרפא המגנים על מערכת הנשימה העליונה מפני היובש ודלקות. פורמולה מתאימה למצבים של שיעול יבש, טורדני, נבחני, צרידות וליחה תקועה.

אז שנהיה כולנו בריאים.

Back to top button