טיפולים ברפואה משלימהרפואה משלימה

טיפול קרניוסקראלי – טיפול אלטרנטיבי שעושה פלאים

טיפול קרניוסקראלי הינו שיטת טיפול עדינה המפעילה לחץ עדין שעוזר לטיפול במגוון בעיות

טיפול קרניו סקראל הוא טיפול עדין אך עוצמתי. קרניו סקראל היא שיטה יעילה ביותר לטיפול במגוון בעיות

מקור השם קרניו סקראל: קרניו סקראל נגזר משמות העצמות המרכיבות את המערכת: קרניום CRANIUM- עצמות הפנים, הפה והלסת עצמות הגולגולת. סקרום SACRUM – שלושת עצמות האגן. העצמות מחוברות ביניהן ע"י ממברנה של רקמת חיבור.

למערכת הקרניוסקראלית השפעה על מספר גדול של תפקודי הגוף. חוסר איזון במערכת זו יכול להשפיע על המוח וחוט השדרה, ולגרום לחוסר תפקוד חושי, תנועתי ואינטלקטואלי.

ממציא השיטה: בתחילת המאה העשרים ד"ר ויליאם סאתרלנד, סטודנט לאוסתאופתיה, הוא ערך על עצמו ניסויים שונים, אחד מהניסויים הוא ניסה להדק לראשו מכשיר דמוי קסדה שנועד להפעיל לחץ מבוקר ומשתנה על אזורים שונים בראש, ואז חש שעצמות הסקרום החלו לנוע בצורה קצבית. הוא תיאר כאבי ראש, בעיות קואורדינציה ומוטוריקה, שינויים במצבי הרוח.

ד"ר ג'ון אפלדגר שגם הוא אוסתיאופט ומנתח ערך ניתוח צוואר בשנת 1970 והבחין בתנועה ריטמית של המעטפת הקרומית של המח וחוט השידרה, בקצב של 10 פעימות בדקה. מכאן הוא הסיק כי הלחץ בשק ההידוראלי משתנה באופן ריתמי. המחקר הביא להתפתחות בטיפול הקרניוסקראלי. התברר שבטיפול ידני עדין ניתן לשפר מצבים שלחוסר תפקוד, הקבלות בתנועה, כאב כרוני, זיהומים חוזרים ונשנים וויטאליות נמוכה.

טיפול בקרניו סקראל – איך זה עובד?

הטיפול הקרניוסקראלי הינו שיטת טיפול עדינה המפעילה לחץ שאינו עולה על 5 גרם. האבחון נעשה ע"י בדיקה והערכת התנועה בחלקים שונים של המערכת. המגע העדין מסייע בידי הכוחות ההידראולית של המערכת לשפר את הסביבה הפנימית של מרכז החיים: מח ועמוד השדרה.

אפשר להגיד שהטיפול הקרניוסקראלי הינה עבודת קשב לתנועה של נוזל המוח השידרתי.

הטיפול הקרניוסקראלי יכול להועיל למצבים כמו: מפרקים נוקשים, כאב כרוני, אנרגיה ירודה, כאבי ראש ומגרנות, בעיות במפרק הלסת, בעיות למידה כמו דיסלקציה, בעיות מחזור ובעיות הגיל המבוגר.

Back to top button