טיפולים ברפואה משלימהרפואה משלימה

גרפולוגיה – כתב אישה וכתב גבר

מהו כתב "נשי" לעומת כתב "גברי" ? האם ניתן ע"פ כתב היד לקבוע את מין הכותב ? האם ניתן לבדוק התאמה זוגית ע"פ כתב היד?

עולמן של הנשים שונה מעולם הגברים , ככתוב "גברים ממאדים ונשים מנגה".
הנשים בנויות ביולוגית ופיזית באופן שונה מהגברים ,בנוסף תחומי התענינותן אופן חשיבתן, וניהול רגשותיהן אחר. מעטים הגברים האוהבים "לדבר " על הרגשות של בינו לבינה, ומעטים הנשים הנהנות ממשחק כדורגל.

למרות השאיפה לשויון בין המינים, עדיין החברה מייחסת אפיוניים אישיותיים "גבריים" מול אפיוניים אישיותיים "נשיים". לדוגמא תכונות כמו : רגישות, רגשנות, אינטואיציה, סבלנות, רכות, גמישות, נחשבות יותר כתכונות "נשיות ". לעומת תכונות כמו : השגיות, התמדה, נחישות, כוח פיזי, רציונליות, תחרות, יוזמה, צורך בשליטה- נחשבות יותר כתכונות "גבריות".
תכונות אלו הם למעשה סטרואוטיפים חברתיים ותרבותיים שקבעה החברה , שלעיתים מופרים. כולנו מכירים גברים רגישים ורגשנים ולעומתן נשים אסרטיביות ולוחמות.

מהו כתב יד "נשי" , מול כתב יד "גברי" ?
כתב היד הוא כראי הנפש, כל אחד מאיתנו " משליך" את אישיותו על גבי הנייר באמצעות כלי הכתיבה , את אופן התנהגותו, חשיבתו, יחסו לעצמו ולסביבתו. כתב היד הוא כלי לאבחון אישיות האדם, לרבדיה המודעים והבלתי מודעים.
ניתן באמצעות כתב היד לאתר משקעים, חסימות וקונפליקטיים פנימיים בתת מודע המונעים מאדם לממש עצמו ואת הפוטנציאל הטמון בתוכו. בנוסף, כתב היד הוא כלי יעיל לניתוב הכותב למקצוע המתאים לו ביותר על פי כישוריו השכליים ומאפייניו האישיותיים.
שנם כתבי יד הנראים במובהק "נשיים" , משמע , התכונות הבולטות באישיות הכותב הם רגישות, רגשנות, אינטואיציה, ועוד.
בכתבי יד מעין אלו נמצא את הסימנים הגרפיים הבאים: כתב גדול, כתב רחב, צורת האות מלאה, עגולה ורכה, כתב מחובר עם חיבורים בצורת קערות. סימנים אלו מעידים על כותבת היוצרת קשר בקלות עם הזולת, רגישה, רגשנית, מגלה חום ,מעורבות ואיכפתיות בסביבה בה נמצאת.
לעומתם, ישנם כתבי יד הנראים במובהק " גבריים" ומדגישם תכונות כמו : תחרות, צורך בשליטה, רציונליות וכדומה.
בכתב זה נמצא את הסימנים הגרפיים הבאים : כתב קטן, כתב צר, צורת האות מלבנית או זויתית, לרוב כתב שאינו מחובר , או מחובר בחיבורים בצורת זויות. סימנים אלו מעידים על כותב תחרותי, יוזמתי, אופן שיפוטו אובייקטיבי ורציונלי.

האם ניתן לקבוע ע"פ כתב היד את מין הכותב ?
כיוון שנמצא נשים שניחנו בתכונות כמו תחרתויות ויוזמה, וגברים בעלי רגישות גבוהה ואינטואיציה, לא ניתן לקבוע בוודאות על פי כתב היד אם הכותב הוא גבר או אישה. על פי כללי האתיקה הגרפולוגית, נהוג לבקש לפני האבחון הגרפולוגי את מין הכותב.

האם ניתן ע"פ כתב היד לבדוק התאמה בין בני זוג ?
כתב ידינו הוא כראי לנפשינו, מחשבותינו, רגשותינו והתנהגותינו. לבדיקת התאמה בין בני זוג יש לבחון כתב יד של כל אחד מבני הזוג לגופו, ולאחר מכן לבדוק את התיאום ביניהם בארבעת המישורים : הרגשי, השכלי, הפיזי והרוחני.

Back to top button