טיפולים ברפואה משלימהרפואה משלימה

מהו זן שיאצו?

זן שיאצו הינה אומנות במגע, אשר גורמת לאיזון גופני ונפשי ומשפרת את הבריאות ואיכות החיים.

זן שיאצו הינה תרפיה בעיסוי הוליסטי שפותחה במאה העשרים ביפן על ידי מסונגה, המבוססת על הרפואה הסינית העתיקה. זן שיאצו הינה אומנות במגע, אשר גורמת לאיזון גופני ונפשי ומשפרת את הבריאות ואיכות החיים. הטיפול מבוסס על מגע של כף היד, אצבעות וגפיים על המרידיאנים (קווי זרימת האנרגיה) ונקודות האנרגיה בגוף שהן אותן הנקודות המשמשות את האקופונקטורה הסינית.

הטיפול מבוסס על העיקרון שמחלות נובעות מאי-איזון בזרימת האנרגיה בגוף אשר גורם למחסומים בזרימת האנרגיה או מעודף אנרגיה או מחוסר אנרגיה. זה גורם לסימפטומים שונים ומחלות. המטרה בזן שיאצו היא להחזיר את הזרימה הנכונה של אנרגית הגוף. אין צורך להיות חולה כדי ליהנות משיאצו! טיפול בשיאצו מרגיע ומהווה חוויה מהנה.

תולדות הזן שיאצו
למרות ששיאצו כנראה הינו עתיק במקורו, בצורה המודרנית הוא פותח במאה ה-20 ע"י טוקוג'ירו נמיקושי ביפן, שעסק בעיסוי יפני מסורתי ולאחר מכן פיתח שיטה ופתח בית ספר. הוא דאג שבית ספרו יקבל אישור רשמי מממשלת יפן. את הטכניקות הוא מסר לסדרה של תלמידים מצטיינים אשר לימדו ופתחו הטכניקות בכיוונים שונים.

רעיה לייטון עוסקת באסכולה שפותחה ע"י שיזוטו מסונגה. מסונגה היה פרופסור לפסיכולוגיה באוניברסיטת טוקיו ועסק ב"זן". הוא קרא לשיטתו "זן שיאצו" בגלל השילוב בין זן, ההבנה של הבן אדם ושיאצו.

זן שיאצו יכול לעזור לבעיות רבות

כל טיפול הינו אינדיבידואלי ואורכו כ-45 דקות.
מספר הטיפולים תלוי בבעיה ובמצבו של המטופל.

ליצירת קשר ופרטים מלאים על רעיה לייטון

Back to top button