טיפולים ברפואה משלימהרפואה משלימה

עיסוי תינוקות – מה זה עיסוי תינוקות וכיצד עיסוי מחבר בינך לבין התינוק

העיסוי שבא מכפות ידייך יוצר קשר משמעותי מאוד והוא בעצם חיבור ישיר וזורם בינך, האם ובין תינוקך.

עיסוי תינוקות מאפשר חיבור עמוק בינך לתינוק וכמו כן מאפשר טיפול במגוון בעיות כגון: טיפול בעצירות אצל תינוקות, טיפול בגזים אצל תינוקות ועוד. אז איך עושים עיסוי תינוקות, איפה אפשר ללמוד והדגמות בכתבה…

עיסוי תינוקות – כמה דקות של נחת ואהבה עם התינוק / תינוקת שלך

בשבטים החיים קרוב לאדמה ולטבע, לחי, לצומח, לסבתא המנחה את בתה- האם הצעירה- ומלמדת אותה לעסות את תינוקה כחלק טבעי ביותר של קבלתו לחיקה, לאחר הגיחו מרחמה.

העיסוי לתינוק, שבה מכפות ידייך יוצר קשר משמעותי מאוד והוא בעצם חיבור ישיר וזורם בינך, האם ובין תינוקך. ההבנה הראשונית והחשובה ביותר, באה מן המגע הגופני שהוא צורך קיומי המייצר תחושת בטחון בטרם נוצר קשר העין או קשר הקול.

תינוק המגיח אל העולם זקוק למגע גופני, העיסוי הוא אחד הכלים הטובים ביותר לפתח את מערכת היחסים בין האם/אב לרך הנולד כמו כן זמן העיסוי מאפשר ניתוק יומי מהמטלות השוטפות, הרגעה מיוחדת גם לתינוק וגם לאם/אב העוסקים בעיסוי. תינוקות הנהנים מעיסוי יום יומי ירגישו בטוחים יותר, ישתפו פעולה בעתיד ובסבירות גבוהה יהיו רגועים יותר.

כיום, יותר ויותר בתי חולים מאפשרים לאם ולאב להכנס אל האינקובטור, לעסות בטיפת שמן את רגליו וידיו של התינוק הפג ועל ידי כך לחזקו, לאזנו, לעודדו ובכך לתקשר עימו נכון יותר במיוחד בתקופה בה הוא אינו מרגיש כל מגע לאחר צאתו מן הרחם.

עיסוי עוזר לפתוח חסימות אנרגטיות ושרירים תפוסים, העיסוי מאזן את מערכת העצבים ומחבר אותך למודעות גבוהה יותר לתחושותיך ומאוחר יותר, בעסותך את תחנוקך, מעמיקה הקרבה, התבונה, קשר הלב בינכם מתחזק והמערכת החיסונית של התינוק מתחזקת.

עיסוי תינוקות כחוויה משפחתית:

התופעה הבלתי נמנעת של קנאת אח/ות, עם בואו של תינוק הרבה פעמים נפתרת יפה מאוד בעזרת עיסוי רך, מענג וריחני גם עבורם – בטרם השינה, כך, בואו של התינוק אף מחזק את מעכת היחסים במשפחה המורחבת ומקל על האח/ות הגדולים יותר.

מאוד רצוי ומומלץ לשתף וללמד גם את האב את מלאכת העיסוי והוא יצטרף אל חוויית העיסוי המשפחתי ויחלוק בעומס הרגשי. כך העיסוי היומי הופך לחוויה משפחתית ומקל עליה את ההתמודדות היום-יומית.

איך עושים עיסוי תינוקות – הנחיות כלליות

החדר צריך להיות חם ומאוורר, מוזיקה מרגיעה ברקע (מוזיקת טבע מומלצת), או לחילופין מוזיקת העידן החדש שגם היא מרגיעה ומשרה אווירת נינוחות אצל התינוק וגם אצלך, להרחיק מרעש טלפונים. התינוק הערום מונח על מצע רך כשפניו למולך בין רגלייך, את בבגד נוח ורחב, ללא תכשיטים, נשענת בגבך אל הקיר, ידייך נקיות, יצוקת שמן ומחממת בין ידייך לטמפרטורת הגוף.

  • משך זמן העיסוי עולה בהדרגה: מעשר דקות ליום, עד שלושים דקות ליום (לא יותר), שעתיים אחר הארוחה ורצוי אחרי אמבטיה כאשר התינוק מריח ומחייך בשעת חסד זו.
  • אין לעסות תינוק בעת מחלות הילדות ו/או כאשר יש לילד חום מעל ל – 38 מעלות
  • בעת עצירות, עיסוי הבטן ייעשה עם כיוון השעון .
  • בעת שלשול, עיסוי הבטן יעשה נגד כוון השעון.
  • מומלץ להשתמש בשמן המותאם לשומניות של גוף התינוק על בסיס שמן המקדמיה.
עיסוי תינוקות לגזים (קוליק) וכאבי בטן אצל תינוקות
https://www.youtube.com/watch?v=U5Hw7W3TyAA
עיסוי בטן לתינוקות אשר סובלים מגזים וכאבי בטן

Back to top button