צמחי מרפארפואה משלימה

צמחי מרפא סיניים לטיפול בפוריות האישה – פרק ג'

פרק אחרון בסדרת המאמרים על צמחי מרפא וטיפול טבעי לפוריות האישה על פי הרפואה הסינית.

לפניכם חלק שלישי במאמר הפורש מידע מקצועי ומעמיק לגבי צמחי מרפא הסיניים בטיפול בבעיות פוריות האישה, ונותן טעימה מזווית הראייה הייחודית של הרפואה הסינית אודות תחום זה. אנו מזמינים אתכם לעיין ולקרוא במידע שלהלן כמו גם בשאר חלקי המאמר (צמחי מרפא סיניים לטיפול בפוריות האישה – חלק ב' וחלק ג'), ולרכוש ידע נוסף וחשוב בנוגע לפוריות האישה בראי הרפואה הסינית ולאפשרות הטיפולית הטבעית והמהפכנית הזו שעומדת לרשותכם.

אם איתרע מזלכם לחוות בעיות פוריות ועיכובים בקליטה להריון, אולי תוכלו להתנחם בידיעה שאינכם לבדכם. קשיים מסוג זה הם נחלתם של זוגות רבים בתקופתנו. התרחבות תופעת הבעיות בפוריות מביאה למחקר וחיפוש אחרי שיטות טיפול יעילות ופורצות דרך. שיטת טיפול כזו מגיעה מהרפואה הסינית ובעיקר מתחום ההרבולוגיה וצמחי המרפא הסיניים, שיעילותם המדהימה הוכחה במחקרים מדעיים מבוקרים.

צמחי מרפא מרגיעים להורדת מתח ועצבנות, לחצים וחרדות
• צמחים מניעים, מטפלים במצבים של תקיעות (סטגנציה) בזרימת הדם והאנרגיה בגוף. מצבים של תקיעות עשויים לבוא לידי ביטוי בבעיות פוריות למרות ממצאים תקינים בבדיקות הורמונאליות ופיזיולוגיות. לרוב, ילווה המצב הגופני של תקיעות הדם והאנרגיה בסימפטומים פיזיים ונפשיים, כמו לחץ, מתח, חרדה, כאבי מחזור חזקים, תסמונת טרום ווסתית של מתח ושינויי מצב הרוח לפני מחזור וכאבים ושרירים תפוסים באופן כרוני באזורים שונים בגוף. עם זאת, מצבים של תקיעות בזרימת האנרגיה המחמירים עד כדי הפרעה לזרימת הדם התקינה, עלולים להתבטא גם באופן הניתן לאבחון ברפואה הקונבנציונאלית בעקבות השפעות מבניות של חסימה בסירקולציה, כדוגמת שרירנים (מיומות) ברחם. בין הצמחים המניעים ניתן למנות את הליגוסטיקום (chuan xiong, הגומא (xiang fu), והמרווה הסינית (dan shen).

צמחי מרפא לטיהור וטיפול בזיהומים ודלקות
• צמחים מטהרי חום, מטפלים במצבים בהם יש זיהומים או נטייה לדלקות שונות במערכת הפוריות, כמו לדוגמא דלקות בנרתיק וברחם, שעשויים לפגוע בתפקודם התקין. במצב של חום רב בגוף וברמת הדם, עלול להתבטא גם בנטייה מוגברת לדימומים, כמו למשל דימום ווסתי מוגבר או דימומים בין ווסתות, המחליש את הדם בגוף. במצב זה עשויים להתווסף לכך גם צמחים המפסיקים דימום. בנוסף לכך, חום עודף גורם לתנועה מוגברת ותזזיתית של הדם בכליו ושל שרירי הרחם, ולכן עשוי להקשות על גוף האישה לשמור על יציבות מספקת לצורך החזקת ההריון ושמירתו. בין הצמחים המטהרים חום אפשר להזכיר את היערה היפאנית (jin yin hua), פלודנדרון (huang bai), וגרדניה (zhi zi).

צמחי מרפא למניעת הפלה
• צמחים המונעים הפלה: קבוצת צמחים זו, תוארה ברפואה הסינית המסורתית כ"מרגיעה את העובר", והיא מייצרת למעשה השפעה של הרפיית שרירי הרחם, למניעת התכווצויות מיותרות במהלך ההיריון. צמחים אלה ניתנים למטופלות שיש להן היסטוריה קודמת של הפלות, או למניעה במצב בו לאור האבחון שנעשה לאישה, קיים חשש שהגוף לא יצליח לשאת את ההיריון. בפורמולות רבות לטיפול בבעיות פוריות, נכללים גם צמחים למניעת הפלה, והן מומלצות לנטילה עד סוף החודש השלישי להריון. הנה מספר דוגמאות לצמחים המונעים הפלה: זרע הכשות (tu si zi), שורש הקערורית (huang qin), וזרעי הל (sha ren).

אחוזי הצלחה מדהימים בטיפול בצמחי מרפא לשיפור פוריות האישה
צמחי מרפא סיניים הנם דרך טיפולית אפקטיבית ביותר לגביה נצבר מוכח ניסיון של אלפי שנים בבתי החולים הייעודיים לכך בסין. שיטת הטיפול הזו פחות מוכרת ביחס לדיקור במערב, בין היתר מאחר ולחברות התרופות הקונבנציונאליות אין אינטרס לערוך מחקרים אודות צמחי המרפא, שיעילותם תלויה בהתאמה אישית לכל מטופלת. עם זאת, מחקרים מבוקרים מדעיים נעשו במהלך השנים האחרונות וגילו תוצאות מדהימות, אחוזי הצלחה גבוהים של עד 80% הריונות תקינים בקרב מטופלות , ושיעור סיכויים להיקלט להריון בתקופה של ארבעה חודשי טיפול כפולים תחת נטילת צמחי מרפא ביחס לטיפולי פוריות קונבנציונאליים. הטיפול בצמחי מרפא סיניים יכול להינקט במקום טיפולים קונבנציונאליים או במקביל אליהם, כדי להעלות את סיכויי הצלחה ולמגר תופעות לוואי. לצד הטיפולים הקונבנציונאליים הכרוכים בבדיקות רפואיות מרובות, תופעות לוואי קשות והליכים חודרניים, צמחי המרפא הסיניים מציעים דרך טיפולית טבעית, בריאה ונעימה, הפועלת יחד עם הגוף לתוצאות יעילות ביותר ומוכחות.

צמחי מרפא סיניים לטיפול בפוריות האישה – פרק א' לחצו כאן
צמחי מרפא סיניים לטיפול בפוריות האישה – פרק ב' לחצו כאן

Back to top button