טיפולים ברפואה משלימהרפואה משלימה

שיטת אייפק IPEC – ניקוי פיסי ורגשי משולב

שיטת ipec פותחה ע"י ד"ר אורי קניג ומתבססת על שיטת NEAT לטיפול באלרגיה.

מה זה שיטת אייפק

שיטת אייפק פותחה ע"י ד"ר אורי קניג ומתבססת על שיטת NEAT לטיפול באלרגיה. שיטת NEAT פותחה בשנת 1983 ע"י ד"ר דבי נמבודריפאד, אשת אשכולות ממוצא הודי המתגוררת בקליפורניה.

ד"ר דבי נמבודריפאד היתה אלרגית כל חייה לכל סוג מזון שאפשר להעלות על הדעת ובמשך 12 שנה היא נזונה רק מאורז. היא פיתחה שיטה שבאמצעותה היא נקתה את הרגישויות הרבות שלה אולם הדבר לקח הרבה מאוד זמן כאשר היא לא התייחסה לגורמים הרגשיים שהשפעיו עליה.

ד"ר אורי קניג, פסיכולוג ישראלי שחי בארה"ב פיתח את השיטה של ד"ר נמבודריפאד ושיכלל אותה בעזרת רעיונות נוספים מתחום הקינסולוגיה היישומית (המדגישה את הקשר הישיר בין מערכת העצבים לשרירים), רפואה סינית, הומאופתיה, כירופרקטיקה, דמיון מודרך ופסיכולוגיה וע"י כך הוא שילב בין הרפואה המערבית לבין רפואת המזרח ואפשר פריצת דרך בזמן הטיפול שהתקצר מאוד וכלל ניקוי פיסי ורגשי. לשיטה החדשה הוא קרא: ipec.

ipec מאפשרת לנקות מתוך הגוף גורמי רגישות ואלרגיה, פיסיים ורגשיים כאחד.
ברפואה קונבנציונלית, כשאדם רגיש למשהו פשוט נאמר לו לא לבוא במגע עם גורם הרגישות. זה אפשרי כאשר מדובר בביצים למשל. אפשר לא לאכול ביצים למרות שקשה מאוד להמנע מהן כל החיים. אבל, מה עושים כשהגוף רגיש לחומרים שהוא עצמו מפריש, כמו אנזימים, הורמונים או אחרים? אי אפשר להמנע מזה וכאן באה שיטת ipec ועושה את ההבדל. היא משנה את הזכרון של הגוף אל החומר ויצרת חוויה מתקנת.

כיצד שיטת אייפק עובדת?

הגוף שלנו מורכב משלושה רבדים: גוף נפש ורוח. על פי הרפואה הסינית ישנם בגוף 12 ערוצי אנרגיה עיקריים (מרידיאנים) והם מזינים את האיברים השונים ברמה הפיסית (הולכת חומרים חיוניים כמו ויטמינים, מנרלים, נוזלים וכו') ומזינים את הגוף ברמה הרגשית ביצירת קשר אנרגטי בין איברים לביטוי רגשי/נפשי/מנטלי (לדוגמא: הכבד הוא מושב לכעסים, הכליות מושב הפחד וכך הלאה).

כתוצאה מאורח חיים לא תקין, מזון הנושא רעלים, סביבה מזוהמת, שימוש מוגבר במכשירים אלקטרומגנטיים ותרופות, התרגזויות וחוסר שביעות רצון, נוצרת חסימה בערוץ אנרגיה (מרידיאן). זרימת אנרגיה חיונית לאברים נחלשת וגורמת להחלשות האיברים השונים. כאשר איבר אחד נחלש הוא משפיע על איברים נוספים הקשורים אליו בתפקודים השונים.

כך נוצרת מחלה שמתבטאת לפעמים בכאב ראש, או כאב בטן, או חוסר פעילות תקינה של מערכת שלמה כמו הנשימה, השתן, העיכול וכו'. הסימפטומים רבים והופעת נזלת כרונית, התעטשויות, גירוד, אדמומיות על העור וכל סימן אחר, מעידים כי הגוף לא יכול להתמודד עם גורמים או מצבים מסויימים שאנו כופים עליו.
שיטת ipec מאפשרת לנו לנקות מתוך המרידיאנים את החסימות ובכך היא מאפשרת חידוש זרימת אנרגיה חיונית והזנת האיברים מחדש. ע"י כך התפקוד שלהם משתפר והגוף חוזר לאיזון.

אבחון אייפק למחלות / רגישויות

אנו משתמשים בקינסולוגיה יישומית – מבחן שרירים. מבחן שרירים מבוסס על העקרון שכאשר הגוף שלנו בא במגע עם גורמי שחיוביים עבורו – הוא מתחזק, וכאשר הוא בא במגע עם גורמים שליליים עבורו, הוא נחלש. הגורמים יכולים להיות חומרים או מצבים המשפיעים גם על הגוף וגם על הרגש.

אנו מפגישים את הגוף עם חומרים שונים ועם בדיקת טונוס שריר היד אנו מקבלים את תגובת הגוף לחומר הנבדק – חזק/חלש. בבדיקה ובניקוי פיסי אנו משתמשים בערכת מבחנות המכילות אנרגיה של כל החומרים שאנו באים עימם במגע במשך חיינו. תגובת שריר היד תתן לנו את האינדיקציה מה מחליש אותנו ומה לא.

טכניקת הבדיקה מתבצעת כאשר המטופל יושב, שוכב או עומד, בידו האחת מבחנה לבדיקה והיד השניה מושטת קדימה והמטפל מפעיל עליה לחץ קל לבדיקת תגובת היד, או לחילופין, אנו יכולים פשוט לשאול שאלות ישירות (לדוגמא: האם יש קשר בין כאב הבטן לבין חומר מסוים וכאשר המטפל ינסה להוריד את ידו של המטופל תגובת היד תאותת לנו אם כן או לא).

ניקוי האלרגן המחליש מתבצע ע"י החזקת המבחנה ביד המטופל ועבודה של המטפל על פני עמוד השדרה בתיפוף עדין (זוהי אחת השיטות, ישנן עוד), דבר המשנה את הזכרון של הגוף לחומר, מכניס אנרגיה חיונית חדשה לגוף ומחזק אותו ואת המערכת החיסונית שלו כמו החדרת נוגדנים בחיסונים.

לכל רגישות יש גורם מולד, או סביבתי או רגשי, או שלושתם. באבחון הראשוני אנו מוצאים את הגורם ואם ישנו גורם רגשי יש צורך בניקוי רגשי בנוסף לניקוי הפיסי.

כאן תרם ד"ר אורי קניג תרומה שלא תסולא בפז – האפשרות לנקות מתוך הגוף את הזכרון הרגשי השלילי שנותר לפני X שנים. הוא פיתח שיטה בעזרתה אנו יכולים לאתר במדוייק את המקרה או צרוף המקרים אשר גרם להתפתחות הרגישות הפיסית. מחשבות ואמונות חיוביות גורמות לזרימת אנרגיה תקינה בגוף. גישה שלילית ומחשבות שליליות גורמות לחסימות ולפעמים הדבר הוא ברמת הלא מודע. בגלל הקשר בין הרגישות הפיסית ולבין הגורם הרגשי כל כך חשוב לאתר את המוקד הרגשי השילילי ולנקות אותו מתוך הגוף. בתום ניקוי רגשי משתנות אמונות ישנות והגישה לחיים הופכת לאופטימית וזורמת.

בעזרת ipec אנו יכולים לטפל ב:

אסטמה, קדחת השחת, בעיות עור, פטריות (כולל קנדידה), נזלת, סינוסיטיס, כאבי ראש, מיגרנות, בעיות עיכול, כולסטרול וטגליצרידים, בעיות במערכות השתן, בעיות פוריות, הפרעות קשב וריכוז, היפר-אקטיביות, עייפות, פחדים, חרדות, טראומות, הרטבות לילה, יחסים עם הזולת ועוד ועוד ועוד… השיטה מאפשרת טיפול בתינוקות, ילדים ומבוגרים.

מספר הערות:

  • מספר הטיפולים הוא איניווידואלי. זה תלוי בכמות הרגישויות של כל אחד. המפגשים נערכים אחת לשבוע בדרך כלל, למשך כשעה.
  • ב – 25 השעות הראשונות שלאחר הטיפול יש להמנע מלבוא במגע עם החומר שטופל (אלא אם כן החומר הינו חומר שהגוף עצמו מייצר).
  • יש לעסוק בפעילות מתונה ביממה שלאחר הטיפול ולשמור על רגיעות יחסית.
  • חשוב להתמיד ולהשלים את הטיפול עד לניקוי כל הגורמים כדי לקבל את התוצאות הרצויות.

ליצירת קשר ופרטים מלאים על מרים גרבר

Back to top button